ایلا بوسونس ، 83 ساله: مشاور سابق تورنتو همچنان یک نیرو متقاعد کننده و مترقی بود

ایلا بوسونز همانطور که زندگی کرد درگذشت. مشاور سابق شهر مترو و تورنتو آخرین ثانیه های آگاهانه خود را صرف ابراز نگرانی در مورد یک مسئله اجتماعی کرد.

جان بوسونز در مورد همسر 83 ساله خود که هفته گذشته پس از سکته مغزی درگذشت ، گفت: “او تا آخرین لحظه فعال بود.”

مترقی مستقل ، معروف به عزم راسخ در شوراها بین سالهای 1988 و 2000 ، در خانه خود در سامرهیل به طبقه بالا رفته بود تا به کتبی به یک داستان در The Globe and Mail پاسخ دهد.

شوهر 56 ساله وی در پاسخ به اخبار اتحادیه RCMP در مخالفت با برنامه اتاوا برای ممنوعیت استفاده از برخی از اسلحه های نیمه اتوماتیک ، وی را از آغاز نامه ای به سردبیر ناامید کرد. آنها کلمات پایانی در زندگی غنی از اقناع و فعالیت بودند.

بوسونز که در آلمان و سوئیس بزرگ شده بود ، برای تحصیل به پیتسبورگ نقل مکان کرد و در اواسط دهه 1960 به همراه شوهر استاد متولد ونکوور به تورنتو رفت. آنها برای اطمینان از رشد عاقلانه و انسانی شهر در حال رونق به تلاش های فعالین پیوستند.

بوسونس ریاست انجمن ساکنان ضمیمه را بر عهده داشت و بعداً انتخاب 1987 خود را برای تصدی کرسی در شورای مترو قبل از تجمیع از دست داد. در انتخابات عمومی بعدی ، وی یک مقام مستقر را برای پیروزی در میدتاون ناراحت کرد ، بخشی از موج “اصلاح طلبان” که شامل چندین زن دیگر نیز می شود.

وی سه دوره در مترو ، با پست هایی از جمله رئیس کمیته کار ، و سپس یک دوره در شورای “بزرگ شهر” تازه تجمیع شده خدمت کرد ، حتی اگر با ادغام اجباری نخست وزیر وقت مایک هریس در تورنتو مخالف بود.

بوسونز یکی از قهرمانان اولیه بازیافت و تلاش برای بیرون آوردن مسافران از اتومبیل و عبور و مرور یا مانند او بر روی دوچرخه بود. وی در شورای تورنتو برای حفاظت از دره ها با سازمان حفاظت از زمین کار کرد و دولت انتاریو را مجبور کرد تا به شهر اجازه دهد از دوربین های با نور قرمز استفاده کند.

بوسونز در سال 1998 به استار گفت: “فقط در خیابان خیابان ، 250 نفر در روز چراغ قرمز نشان می دهند.”

دو سال بعد ، دوربین های با نور قرمز توسط کارشناسان حمل و نقل شهری اعتبار کمکی در کاهش سرعت رانندگی و صدمات عابر پیاده دارند.

بوسونز نیز در اوایل هدف توانمندسازی شهرداری ها بود ، بحثی که امروز ادامه دارد.

بوسونز در مصاحبه ای با استار در سال 2000 درباره برنامه های پس از سیاست به استار گفت: “من می خواهم دولت انتاریو و اوتاوا سیاست های خوبی برای شهرها داشته باشند.”

آنها نمی دانند چگونه با شهرها رفتار کنند. آنها هیچ سیاستی ندارند. آنها هیچ سرنخی ندارند. “

او حرف خود را زد ، در سال 1993 گفت که مسابقه سالانه بیکینی را در محل نمایشگاه متعلق به شهر دوست ندارد.

بوسونز گفت: “زنان در مورد این موارد به اندازه کافی پرخاشگر نیستند.” “ما باید مبارزه می کردیم و مسابقاتی معکوس از این قبیل برگزار می کردیم – 10 سال مرد در رشته های G و کفش پاشنه بلند داشته باشیم و ببینیم مردان چگونه این کار را دوست دارند.”

پس از شورا ، وی باغبانان بخشش را سازماندهی كرد ، برای پاك سازی اجتماع هماهنگ شد و به جمع آوری 80000 دلار با بودجه متناسب شهر كمك كرد تا زمین بازی مملو از علفهای هرز را به یك باغ اجتماع تبدیل كند.

جک لیکی از ستاره در آن زمان نوشت: بوسونز “می تواند با قطار باری در بالای کوه صحبت کند و بی امان است.”

در سال 2017 او با یک کمیته شهری که یک بار ریاست آن را بر عهده داشت صحبت کرد و برای راه های دوچرخه سواری در خیابان بلور بحث کرد جورجیو ممولیتی ، مشاور وقت ، منتقد خط دوچرخه سواری که با بوسونز خدمت کرده بود ، با لبخند قبول کرد: “من نمی خواهم با شما وارد بحث شوم.”

جان بوسونز ، استاد برجسته اقتصاد دانشگاه T ، با قاطعیت در مورد پافشاری همسرش ، خندید. همچنین مستقل ، اغلب با مترقیان شورا کار می کند اما هرگز به ائتلاف غیر رسمی NDP نمی پیوندد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

شوهرش گفت ، اما بیشتر اوقات ، بوسونز زنی مهربان بود و خانواده اش ، از جمله پسر محبوب مایلز ، 39 ساله ، محله و شهرش را ارزشمند می دانست.

در سال 2000 ، یک روزنامه نگار استار ، با نادیده گرفتن بحثهای رکیک و اکثراً بی هدف ، بوسونز را مشاهده کرد و “با خوشرویی روی صندلی خود نشسته و سوزن زنی خوبی انجام داد.”

گرچه برخی ممکن است این استفاده از وقت او را زیر سوال ببرند ، نویسنده نتیجه گرفت ، حداقل “او کار مثبتی انجام می داد”.

دیوید رایدر
دیوید رایدر رئیس دفتر تالار شهر ستاره و گزارشگری است که در زمینه سیاست های شهرداری و شهرداری فعالیت می کند. او را در توییتر دنبال کنید: dmrider