Nike در تلاش خود برای فروش مستقیم تر به مصرف کنندگان شغل خود را کاهش دهد

نایک شرکت در حال کاهش شغل خود به عنوان بزرگترین مارک ورزشی در جهان است که مستقیماً به فروش مستقیم به مصرف کنندگان متمرکز می شود و از یک کانال خرده فروشی سنتی که به دلیل همه گیری ویران شده فاصله بیشتری می گیرد.

جان دوناهو ، مدیر ارشد اجرایی ، مدیر اجرایی باسابقه سیلیکون که در ژانویه سکان هدایت نایک را به عهده گرفت ، روز پنجشنبه خبر از مرحله جدیدی در فشار تجارت الکترونیکی خود با عنوان تسریع مستقیم مصرف کننده داد. وی همچنین یادداشتی را برای کارمندان خود ارسال کرد که ابتدا توسط وب سایت مجتمع گزارش شد و گفت که این تغییرات احتمالاً منجر به اخراج افراد می شود.

نایک جمعه در بیانیه ای تأیید کرد که کاهش کار در بیانیه ای ارائه می شود.

این شرکت گفت: “شتاب مستقیم مصرف کننده مرحله بعدی دیجیتالی استراتژی ما است.” وی افزود: “ما در حال ساختن یك شركت متلك تر و زیركتر هستیم و نایك را سریعتر متحول می كنیم تا بازار آینده را مشخص كنیم. ما در حال جابجایی منابع و ایجاد ظرفیت برای سرمایه گذاری مجدد در بالاترین مناطق بالقوه خود هستیم و پیش بینی می کنیم که تغییر کاربری مجدد ما منجر به از دست دادن خالص مشاغل شود. “

فروش تجارت الکترونیکی در سه ماهه گذشته نقطه نوری برای نایک بود و در زمانی که درآمد کلی کاهش داشت ، 75 درصد رشد داشت. میزان حمل و نقل به مشتریان عمده فروشی نایک در این مدت تقریباً 50 درصد کاهش داشت و موجودی اضافی شرکت را به همراه داشت.

حاشیه ناخالص نایک با افت 8.2 درصدی به 37.3 درصدی رسید که از پیش بینی ها بسیار کم است. طبق داده های تجزیه و تحلیل شده توسط بلومبرگ ، این بدترین عملکرد از سال 1998 بود. اما پول نقد در این شرکت محدود نیست: این شرکت در یک انبار احتمالی 12.5 میلیارد دلاری آمریکا نشسته است.