رسوایی جان توری به تورنتو ضربه ای به اعتماد دوباره می دهد

اخیراً اتفاقات زیادی در تورنتو افتاده است، اما چند روز قبل از انتشار رسوایی جان توری اتفاقی رخ داد که نباید از آن غافل شد. این در مورد چند چیز مهم بود، مانند نشان دادن انسانیت به آسیب پذیرترین مردم شهر، اما در مورد اعتماد نیز بود.

در شورای شهر تورنتو به مدت نیم روز به شدت مورد بحث قرار گرفت که آیا تورنتو باید چندین مرکز گرمایش را 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته باز کند یا نه. دامنه بحث این بود که مسکن دائمی برای افراد بی خانمان یا حتی فضای سرپناه موقت فراهم نشود، فقط مکان هایی برای رفتن و یافتن پناهگاه اولیه تا 15 آوریل. شهر پناهگاه ها و چادرهای دست ساز را ویران می کند.

هدف این بود که مکانی را ایجاد کنیم که مردم بتوانند به آن تکیه کنند تا در صورت نیاز به آن باز باشند. اغلب ساعات مراکز گرمایش موجود نامنظم است، فقط پس از ساعت ها شروع سرما و بر اساس برنامه ای نامنظم باز می شوند.

این نوع مکان‌های مطمئن آخرین پناهگاه آنقدر مهم هستند که شورای بهداشت عمومی تورنتو به دلیل عدم موفقیت هر سه سطح دولت در فراهم کردن فضاهای مناسب، ۲۴ ساعته، سرپایی و استراحت، به شورای بهداشت عمومی تورنتو توصیه کرد که بحران بهداشت عمومی را اعلام کند. آنها همچنین از شهر خواستند تا این نوع مکان‌های گرمایش داخلی را در کنار سایر نسخه‌ها فراهم کند.

با رای 15-11، اکثریت اعضای شورای شهر – از جمله شهردار – تصمیم گرفتند این توصیه‌ها را علی‌رغم مرگ یا زندگی فوری و شرایط انسانی آشکاری که به آن‌ها مرتبط هستند، «حذف» کنند. گذشته از اینکه بودجه بحث برانگیز خود را پس از وعده استعفا حفظ کرد، این یکی از آخرین اقدامات جان توری به عنوان شهردار خواهد بود.

یک هفته بعد، در خلال جلسه ویژه بودجه و پس از خشم مداوم عمومی و شرمساری مدنی، یک حرکت همه جانبه که شامل بودجه فقط برای یک مرکز گرمایش اضافی بود، موفقیت آمیز بود.

هر چند می ترسم آسیب وارد شده باشد: یک توصیه مهم بهداشت عمومی پس از سه سال بیماری همه گیر، که در آن شهردار و اکثر اعضای شورای شهر با درجات مختلف شدت، تلخی و تکراری که ما باید به آن اعتماد کنیم، به تورنتونی ها اشاره کردند، توسط شورا به شکلی عمومی رد شد. و از بهداشت عمومی تورنتو اطاعت کنید و اقداماتی را که آنها به عنوان انجیل توصیه کردند انجام دهید. البته همه ما با این داستان آشنا هستیم و اکثریت مردم تورنتون، مانند بقیه کانادایی ها، آن را دریافت کردند، از آن حمایت کردند و به نوبه خود برای متقاعد کردن دیگران تلاش کردند.

اگر یک بیماری همه گیر دیگر به سرمان بیاید و مقامات منتخب خود به ما بگویند دوباره به سلامت عمومی گوش کنیم، خدا کمکمان کند. کی هستیم که باور کنیم و اعتماد کنیم؟ اگر پیشنهاد مرگ یا زندگی را بتوان رد کرد، نشان می‌دهد که یک خودسری رادیکال در مورد اینکه چه چیزی مهم است و چه چیزی نیست، وجود دارد. خودسری سیاسی در تصمیم گیری شاید راه بهتری برای بیان آن باشد.

من قبلاً استدلال کرده‌ام که سیاست بهداشت عمومی می‌تواند توسط شورای شهر مورد سوال قرار گیرد و به چالش کشیده شود، به ویژه در مورد مسائل سبک زندگی پایین‌تر مانند الکل در پارک‌ها. اما در مورد چنین موضوع مهمی به نظر می رسد که رد آشکار وزارت بهداشت عمومی با توجه به حمله ای که این بخش ها و سیاست ها در طول همه گیری انجام داده اند، بی پروا است. این، متأسفانه، آسیب جانبی بیشتری در از هم پاشیدگی مداوم اعتماد به دولت است.

اعتماد به تورنتو و جاهای دیگر در ناودان است.

ایجاد اعتماد زمان زیادی می برد، اما می توان آن را به سرعت هدر داد.

رسوایی اخیر شهردار با پایان دادن به شغل سیاسی، نوعی دیگر از نقض اساسی اعتماد است، اما همینطور بود که او از سمت خود استعفا داد، آن را به طول انجامید تا بودجه خود را بگذراند، و شهر را در هرج و مرج انداخت و به این فکر کرد که آیا او این کار را می کند. در واقع تصمیم خود را رها کرده یا معکوس می کند.

اگرچه به نظر می‌رسد تورنتو در سال 2014 بر روی ترن هوایی بداخلاق سیاسی بازگشته است، خروج شرم‌آور شهردار توری فرصتی برای تجدید اعتماد است، افرادی از سراسر طیف سیاسی که به فکر نامزدی برای شهرداری هستند، می‌توانند و باید، عقب ماندن. این چیزی است که ما باید مطالبه کنیم.

ما به بخش‌های شفافیت در دولت نیاز داریم، نه ارتباطات شرکتی سیاسی. ما به اطلاعات واضح تر و چرخش دولت کمتری نیاز داریم که به ما کمک کند کارهایی که دولت شهر انجام می دهد را درک کنیم و به ما کمک کند به کارمندان دولتی خوبی که این کار را انجام می دهند اعتماد کنیم. اسپین خورنده است.

به عنوان مثال، همانطور که بحران ایمنی TTC در ماه گذشته آشکار شد، ما از طریق پلیس، شهردار و حامیانش در مورد موضوعی که هرگز نباید مورد بررسی قرار می گرفت، چرخش ارتباطی بسیار عمدی دریافت کردیم.

این هفته CBC، پس از شش ماه جستجو و درخواست‌های آزادی اطلاعات، فاش کرد که پلیس تورنتو 337000 دلار برای پادکستی با مخاطبان محدود هزینه کرده است. این پول ما برای چرخش است، نه ارائه اطلاعات اولیه یا حتی افسران در خیابان.

البته این امر فراتر از شهر تورنتو، مترولینکس و دستگاه ارتباطی گسترده و غیرشفاف آن، به دولت استانی و فدرال رزرو می‌رود.

با این حال، جان توری به تورنتو هدیه داد: او به ما نشان داد که چگونه اعتماد ویران شده است.

و اگر باهوش باشیم، این را حل خواهیم کرد.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.