Auto-GPT چیست؟ «عامل‌های هوش مصنوعی» می‌توانند کد خود و موارد دیگر را بازنویسی کنند

مرحله بعدی هوش مصنوعی اینجاست، و در حال حاضر دنیای فناوری را طوفانی کرده است.

راه اندازی Auto-GPT در هفته گذشته – یک برنامه هوش مصنوعی که می تواند به تنهایی عمل کند و در طول زمان خود را بهبود بخشد – باعث ظهور “عوامل هوش مصنوعی” مستقلی شده است که برخی معتقدند می توانند شیوه کار و زندگی ما را متحول کنند.

برخلاف سیستم‌های کنونی مانند ChatGPT که برای هر کار به دستورات دستی نیاز دارند، عوامل هوش مصنوعی می‌توانند اهداف جدیدی را به خود اختصاص دهند تا با هدف رسیدن به هدفی بزرگ‌تر و بدون نیاز به ورودی‌های انسانی – سطح بی‌سابقه‌ای از استقلال برای هوش مصنوعی کار کنند. مدل هایی مانند GPT-4.

از آنجایی که این فناوری هنوز در مراحل اولیه است، کارشناسان می گویند پیش بینی پیامدهای آینده آن دشوار است. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

عوامل هوش مصنوعی چیست؟

به گفته استیو انگلس، استاد بخش علوم کامپیوتر دانشگاه تورنتو که با هوش مصنوعی مولد کار می کند، عامل هوش مصنوعی اصطلاحی برای هر هوش مصنوعی است که قادر به انجام یک عملکرد خاص بدون دخالت انسان است.

او گفت: «این اصطلاح ده‌ها سال است که وجود داشته است. برای مثال، برنامه‌هایی که شطرنج بازی می‌کنند یا شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی را کنترل می‌کنند، عامل در نظر گرفته می‌شوند، زیرا «آنها این اختیار را دارند که بتوانند برخی از رفتارهای خود را کنترل کنند و محیط را کشف کنند».

این آخرین نسخه از عوامل هوش مصنوعی به طور مشابه مستقل هستند، اما با قابلیت های بسیار بیشتر، زیرا از سیستم های پیشرفته هوش مصنوعی مانند GPT-4 OpenAI پشتیبانی می کنند – یک مدل زبان بزرگ که قادر به انجام وظایفی از نوشتن کد پیچیده است. به سرودن غزل، تا آزمون وکالت.

OpenAI در اوایل این ماه یک API برای GPT-4 و چت ربات مگا محبوب خود ChatGPT منتشر کرد که به هر توسعه دهنده شخص ثالث اجازه می داد تا فناوری شرکت را در محصولات خود ادغام کند.

Auto-GPT یکی از جدیدترین محصولات تولید شده از API است و به طور بالقوه اولین نمونه از GPT-4 است که به طور کامل مستقل عمل می کند.

Auto-GPT چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

Auto-GPT توسط توران بروس ریچاردز، بنیانگذار و توسعه‌دهنده اصلی در شرکت بازی‌های ویدیویی Significant Gravitas Ltd. ایجاد شد. کد منبع آن در Github به صورت عمومی در دسترس است و به هر کسی که دانش برنامه‌نویسی دارد اجازه می‌دهد تا عوامل هوش مصنوعی خود را بسازد.

با توجه به Github پروژه، Auto-GPT قادر به دسترسی به اینترنت برای “جستجو و جمع آوری اطلاعات” است، می تواند تصاویر تولید کند، مدیریت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت دارد و حتی قابلیت تبدیل متن به گفتار را دارد که به هوش مصنوعی اجازه می دهد صحبت کند. .

به گفته Significant Gravitas، شاید مهم‌تر از همه، این برنامه توانایی بازنویسی و بهبود کدهای خود را دارد که به آن اجازه می‌دهد تا به صورت بازگشتی اشکال‌زدایی، توسعه و بهبود خود را انجام دهد. اینکه چقدر این خود به روز رسانی ها موثر هستند باید دید.

به گفته انگلس، معمولاً ما با GPT-4 با تایپ دستورات خاص یکی یکی در ChatGPT ارتباط برقرار می کنیم و منتظر می مانیم تا هوش مصنوعی پاسخ دهد. به عنوان مثال، ممکن است از آن بپرسید: “چگونه می توانم یک فایل را در رایانه خود از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنم؟”

«GPT خودکار قادر است در واقع این پاسخ ها را بگیرید و آنها را اجرا کنید تا کارهای بزرگتری انجام دهید انگلس گفت، از جمله ارائه درخواست های خود در پاسخ به اطلاعات جدید.

Auto-GPT تقریباً بلافاصله پس از راه‌اندازی به موفقیت‌های ویروسی دست یافت و به برترین مخزن پرطرفدار Github تبدیل شد و تا جمعه شب بیش از 61000 ستاره را به خود اختصاص داد و منجر به تعداد زیادی از شاخه‌ها شد. این برنامه در هفته گذشته در صدر برگه ترند توییتر قرار گرفته است و برنامه نویسان و کارآفرینان بی شماری نظرات خود را در مورد این برنامه به اشتراک گذاشته اند.

ریچاردز و سیگنفیکنت گراویتاس به درخواست های ستاره برای اظهار نظر قبل از انتشار پاسخی ندادند.

Auto-GPT چگونه استفاده می شود؟

توییتر مملو از کاربرانی است که استفاده های خود را از Auto-GPT به اشتراک می گذارند تدوین برنامه های تجاری به a لیست کارهایی که خودش انجام می دهد.

در حالی که هر کسی می تواند از Auto-GPT برای خود استفاده کند، تنظیم کردن آن به دانش برنامه نویسی کمی نیاز دارد. خوشبختانه، کاربران AgentGPT را ایجاد کرده‌اند که Auto-GPT را در مرورگر وب خود ادغام می‌کند و به هر کسی اجازه می‌دهد تا عوامل هوش مصنوعی خود را به صورت رایگان بسازد.

با توجه به قابلیت ها و مقرون به صرفه بودن این برنامه، ممکن است عوامل هوش مصنوعی در نهایت جایگزین مشاغل انسانی مانند کارکنان خدمات مشتری، نویسندگان محتوا یا حتی مشاوران مالی شوند. در حال حاضر، این فناوری هنوز مشکلاتی دارد – برای مثال ChatGPT به ساختن داستان‌های خبری یا مطالعات علمی معروف است، در حالی که Auto-GPT در ادامه کار با مشکل مواجه شده است.

انگلس خاطرنشان کرد: با این حال، هوش مصنوعی با سرعتی سرسام‌آور در حال توسعه است و نمی‌توان گفت که در آینده چه خواهد شد.

او گفت: “ما واقعا نمی دانیم در این مرحله چه خواهد بود یا حتی تکرار بعدی آن چگونه خواهد بود.” “چیزها هنوز در مرحله توسعه هستند.”

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.